| Attribute | Value |
|---|---|
| Product Category: | |
| Manufacturer: | Amphenol Advanced Sensors |
| Manufacturer Part Number: | Amphenol Advanced Sensors JI-103C1R2-L252 |
| Tolerance: | +/-2 % |
| Beta Value: | 3977 K |
| Resistance: | 10 kOhm |
| Disc Diameter: | 0.2 in |
| Thermistor Type: | NTC Thermistor |
| Lead Wire Length: | 98.4 in |
| Operating Temperature: | -58 to 221 °F |
| SKU: | AASJI-103C1R2-L252 |

