| Attribute | Value |
|---|---|
| Product Category: | |
| Manufacturer: | Amphenol Advanced Sensors |
| Manufacturer Part Number: | Amphenol Advanced Sensors NKI100NF103C1R1E |
| Tolerance: | .1% |
| Beta Value: | 3977 K |
| Resistance: | 10 kOhm |
| Disc Diameter: | 5 mm |
| Overall Width: | 5 mm |
| Overall Length: | 40 mm |
| Thermistor Type: | NTC Thermistor |
| Operating Temperature: | 155 °C |
| SKU: | AASNKI100NF103C1R1E |

